Nowy numer 42/2019 Archiwum

Za trzy lata nowy stadion GKS Katowice

Oprócz stadionu powstaną hala do siatkówki na ok. 3 tys. miejsc oraz 6 pełnowymiarowych boisk treningowych.

Za trzy lata nowy stadion GKS Katowice   Tak wyglądać będzie nowy stadion miejski w Katowicach Archiwum GKS Katowice We wtorek rozstrzygnięto konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną tego stadionu miejskiego w Katowicach. - By wzmacniać i rozwijać katowicki sport potrzebujemy obiektu na miarę XXI wieku - mówi prezydent miasta Marcin Krupa:

Zwyciężyła firma z Rudy Śląskiej -  RS Architekci, która w nagrodę otrzymała 50 tys. zł. W konkursie ostatecznie wzięło udział 11 projektów. Mówi architekt Andrzej Bulanda, przewodniczący komisji konkursowej:

Stadion powstanie u zbiegu ul. Dobrego Urobku i Bocheńskiego. Ma być gotowy wiosną 2021 r. Obiekt ma zawierać 12 tys. zadaszonych miejsc siedzących. Projekt zakłada też jego bezkolizyjną rozbudowę do 15 tys. miejsc. Na terenie stadionu powstaną także hala do siatkówki na ok. 3 tys. miejsc, 6 pełnowymiarowych boisk treningowych, pole treningowe dla bramkarzy oraz parking.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Mariusz
    13.06.2018 13:12
    Takie informacje lubię czytać, brawo prezydencie, takiego wsparcie ze strony miasta jako klub potrzebujemy!
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL