Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ruszyła Szybka Kolej

Połączyła Rybnik i Wodzisław Śląski.

To zalążek Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, która w przyszłości może objąć cały dawny Rybnicki Okręg Węglowy. Na razie – od 10 czerwca – pomiędzy Rybnikiem a Wodzisławiem w dni robocze pociągi jeżdżą aż 54 razy. Do tej pory były tam tylko 24 połączenia.

Umowę na finansowanie dodatkowych kursów podpisali 7 czerwca w pociągu z Rybnika do Wodzisławia prezydenci tych dwóch miast i marszałek województwa śląskiego. Miasta przekażą Kolejom Śląskim na ten cel po 300 tys. zł.

W dni robocze pociągi kursują już tutaj w takcie mniej więcej półgodzinnym. – To bardzo fajna alternatywa dla mieszkańców Wodzisławia i Rybnika w stosunku do transportu samochodowego – ocenia Wojciech Inges, prezes Kolei Śląskich.

Dostępne jest 37% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama