Nowy numer 33/2018 Archiwum

Są nowi proboszczowie

Ks. Krzysztof Fulek idzie do bazyliki w Piekarach, ks. Tomasz Wiosna – do bazyliki w Bogucicach. Abp Wiktor Skworc wręczył dekrety nowym proboszczom i administratorom parafii.

Do chwili zamknięcia tego numeru „Gościa” dekrety na proboszczów lub administratorów parafii otrzymało 22 księży.

Zmiana następuje m.in. w najbardziej znanym w regionie sanktuarium w Piekarach Śląskich. W tutejszej parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja dotychczasowy proboszcz ks. Władysław Nieszporek odchodzi na emeryturę. Zastąpi go ks. Krzysztof Fulek, dotychczasowy proboszcz w Czerwionce-Leszczynach. To ksiądz, który dał się poznać jako propagator kultu Matki Bożej; na organizowane przez niego nabożeństwa fatimskie przyjeżdżali licznie do Leszczyn ludzie nawet z okolicznych miast.

Także w kolejnej bazylice – w Katowicach-Bogucicach – dochodzi do zmiany. Odchodzącego na emeryturę długoletniego proboszcza parafii św. Szczepana ks. Jana Morcinka zastąpi ks. Tomasz Wiosna, który przez wiele lat pracował na misjach w Rosji. Był tam m.in. proboszczem parafii w Krasnodarze niedaleko Soczi oraz wikariuszem biskupim diecezji Saratow.

Dostępne jest 37% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama