Nowy numer 33/2018 Archiwum

Aleppo dziękuje

2 mln zł. Dokładnie tyle potrzeba do zakończenia akcji „Śląskie dzieciom z Aleppo”. O tym, jak cenna w Syrii jest pomoc Ślązaków, mówił w Katowicach ojciec Firas Lutfi.

To przełożony franciszkańskiego konwentu w Aleppo, pomysłodawca budowy nowoczesnego kompleksu terapeutycznego i sportowego dla dzieci, które ucierpiały podczas trwającej siedem lat straszliwej wojny. Choć działania wojenne w Syrii trwają nadal, dziś w zniszczonym Aleppo jest bezpiecznie. Dzięki powstającemu ośrodkowi, który finansują Ślązacy, syryjskie dzieci będą mogły wrócić do normalności. – W ciągu wojny te dzieci nie mogły się bawić. Nie miały bezpiecznego miejsca ani w szkole, ani w kościele, ani nawet we własnym domu – mówił ojciec Firas Lutfi. Franciszkanin przyjechał do Katowic z wypowiedzianym po polsku „dziękuję” na ustach. W językach włoskim i angielskim apelował jednak o dalszą pomoc.

Dostępne jest 36% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama