Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmieniają Polskę

Marsze dla życia i rodziny przejdą w niedzielę przez Katowice, Rybnik i Tychy.

Idą, by dać świadectwo o tym, że życie jest wartością od poczęcia do naturalnej śmierci. Idą nieraz całymi pokoleniami, by dać wyraz swoim przekonaniom, że w rodzinie wciąż tkwi siła dla Polski i dla świata.

W najbliższą niedzielę fala Marszów dla Życia i Rodziny znów przepłynie przez kraj. Barwne pochody przejdą między innymi przez Katowice, Tychy i Rybnik.

W Katowicach wydarzenie rozpocznie się od Mszy św. w katedrze Chrystusa Króla o 10.30. Sam Marsz wyruszy spod katedry o 11.45. Finał będzie miał miejsce na łące koncertowej w Parku Kościuszki. W programie piknik rodzinny, występy orkiestr i zespołów, zabawy dla dzieci i dorosłych.

W Rybniku Marsz rozpocznie się Mszą o 12.00 w bazylice św. Antoniego, po niej wyruszy spod pomnika Jana Pawła II. Finał przy parafii św. Józefa u ojców franciszkanów.

Tychy przemaszerują przez miasto o 17. spod kościoła Świętej Rodziny, gdzie o 16.00 zostanie odprawiona Msza. Marsz zakończy się w Miejskim Centrum Kultury koncertem chrześcijańskiego zespołu Fisheclectic.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama