Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tyscy urzędnicy chcą mówić i pisać zrozumiale

W Urzędzie Miasta w Tychach wprowadzono projekt, który ma uprościć urzędniczą nowomowę.

Tyscy urzędnicy chcą mówić i pisać zrozumiale   Walka z urzędniczą nowomową Anieszka Skrzypczyk /Radio eM Nad zmianami będą czuwali językoznawcy. M.in. dr Tomasz Piekot z Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego, który wylicza najczęstsze grzechy urzędowych pism:

Pracownicy tyskiego magistratu uczestniczyli w warsztatach, które mają nauczyć ich korzystania z polszczyzny prostej i zrozumiałej. Bo - jak dotąd - listy do mieszkańców często były zawiłe i zaszyfrowane...

Tyscy urzędnicy chcą mówić i pisać zrozumiale   Warsztaty w tyskim magistracie Anieszka Skrzypczyk /Radio eM Co więcej, ze skomplikowaną urzędniczą nowomową spotkał się i sam prezydent miasta, Andrzej Dziuba:

W 2017 roku z tyskiego urzędu wyszło prawie 100 tys. listów. Najwięcej poczty wysyła Wydział Podatków i Opłat oraz Wydział Gospodarki Nieruchomościami - i to pracownicy tego ostatniego działu najpierw zostaną przeszkoleni.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL