Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmarł ks. Marek Łuczak

Miał 46 lat, z czego 21 przeżył jako kapłan. Był m.in. kierownikiem katowickiego "Gościa Niedzielnego". Zmarł przed pielgrzymką mężczyzn, a właśnie Pani Piekarskiej poświęcił szereg swoich prac naukowych.

- Był bardzo dobrze zorganizowany, wiedział wszystko, co dzieje się w diecezji. I miał ciekawe pomysły na to, jak to pokazać - wspomina go nasz redakcyjny kolega Mirosław Rzepka.

Ks. Łuczak urodził się 15 stycznia 1972 r. w Katowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 10 maja 1997 r. Był rezydentem w parafii św. Jana Nepomucena w Bytomiu. Z powodu nagłej choroby zmarł w nocy z soboty na niedzielę.

Kapłan był m.in. konsultorem Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, delegatem arcybiskupa katowickiego ds. dialogu z niewierzącymi, asystentem kościelnym Oddziału Okręgowego "Civitas Christiana", wiceprezesem częstochowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Prowadził wykłady zlecone na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, był profesorem na Wydziale Informatyki i Komunikacji UE, Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. kard. Augusta Hlonda w Mysłowicach.

Pracę w "Gościu Niedzielnym" rozpoczął w 2002 r. W tym czasie był m.in. szefem działu religii, a od 2005 r. - kierownikiem "Gościa Katowickiego".

Po "Gościu Niedzielnym" rozpoczął pracę w "Niedzieli", gdzie powierzono mu stanowisko sekretarza redakcji.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Jego pogrzeb odbędzie się w środę 30 maja o 12.00 w parafii św. Józefa Robotnika w Katowicach-Józefowcu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • teoretyk
  28.05.2018 01:17
  "Nie pytaj komu bije dzwon. Bije on tobie". Zawsze jak czytam o śmierci kapłana KK czuję jakby coś ze mnie umarło! ale co poradzić: Pan zdecydował. dziej się Twoja wola Panie... R.I.P
  doceń 9
 • Zwykły człek
  30.05.2018 23:52
  Może jednak dobrze byłoby podać przyczynę śmierci. Mniej byłoby domysłów itd. Czy zawsze musi być tajemnica? Czy ktoś się czegoś obawia?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL