Nowy numer 42/2019 Archiwum

Sztandar powrócił

Z narażeniem życia w czasie wojny przechowywała go knurowska rodzina Szulców. Teraz sztandar Towarzystwa Polek z 1929 r. będzie służył parafii.

Sztandar został odnowiony. W piątek 25 maja o 18.00, w wigilię Dnia Matki, w czasie Mszy św. w kościele św. Cyryla i Metodego, ma być poświęcony.

Ta Msza św. zostanie odprawiona w intencji żyjących i zmarłych matek. Parafia świętych Cyryla i Metodego w Knurowie zaprasza też na 17.30 na nabożeństwo majowe. Po Mszy matki są zaproszone na spotkanie w salkach.

Na sztandarze Towarzystwa Polek został umieszczony wizerunek Matki Bożej Ostrobramskiej, napis „Bóg Rodzina Ojczyzna” i cyfry "1929". Na awersie widać białego orła na czerwonym tle i napis „Towarzystwo Polek w Knurowie”.

Ten sztandar z narażeniem życia przechowała w czasie wojny knurowska rodzina Szulców. Niedawno córka państwa Szulców, Dorota Piszczek, oraz jej mąż Alfred, przekazali tę historyczną pamiątkę parafii.

To już drugi przedwojenny sztandar, który znów zaczyna służyć mieszkańcom Knurowa. Wcześniej został odnowiony przedwojenny sztandar Katolickiego Stowarzyszenia Mężów. Widnieją na nim wizerunki Chrystusa Króla i św. Józefa. Przez kilkadziesiąt lat leżał na strychu probostwa. W marcu 2018 r. trafił do powołanego właśnie w Knurowie Bractwa Św. Józefa, skupiającego katolickich mężczyzn.

Sztandar powrócił   Sztandar Towarzystwa Polek z Knurowa z 1929 roku. Z archiwum Bogusława Szyguły Sztandar powrócił   Alfred i Dorota Piszczowie przekazują sztandar ks. Mirosławowi Pelcowi, proboszczowi parafii św. Cyryla i Metodego w Knurowie. Z archiwum Bogusława Szyguły

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL