Nowy numer 37/2021 Archiwum

Apel abp. Wiktora Skworca

"My, katolicy w Polsce, ojczyźnie 'Solidarności', mamy szczególny obowiązek modlenia się za Kościół w Chinach" - pisze w komunikacie metropolita katowicki.

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry!

1. Obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego
Kapłana. Modlimy się szczególnie intensywnie za powołanych do służby Ewangelii oraz o nowe powołania do służby Jezusowi Chrystusowi w Jego Kościele. 

Apeluję do wszystkich diecezjan, aby w tym dniu wsparli modlitwą swoich duszpasterzy, posługujących w parafiach ich terytorialnej przynależności. 

Apeluję do młodzieży o modlitwę za księży katechetów, aby wytrwali w powołaniu i dawali przykład życia Ewangelią.

2. Papież Benedykt XVI w Liście do Katolików Chińskich ogłosił Dzień Modlitw za Kościół w Chinach, wyznaczając go na dzień liturgicznego wspomnienia Najświętszej Dziewicy Maryi, Wspomożycielki Wiernych (24.05), czczonej z wielką pobożnością w sanktuarium maryjnym Sheshan koło Szanghaju.
My katolicy w Polsce – Ojczyźnie solidarności – mamy szczególny obowiązek modlenia się za Kościół w Chinach; tamtejsi wierni, duchowieństwo, w tym biskupi, mają prawo do naszej modlitwy i bardzo potrzebują modlitewnego wsparcia.

Modlitwa może dla nich wyprosić radość i moc, by mogli w pełnej wolności głosić i dawać świadectwo o Jezusie Chrystusie, Jedynym Odkupicielu Człowieka.

Weźmy sobie do serca przypomniany przez papieża Benedykta XVI obowiązek modlitwy za Kościół w Chinach, pamiętając, że tamtejsi wierni naszej modlitwy bardzo potrzebują. Oby katolicy należący do narodu chińskiego, który zadziwia świat rozwojem cywilizacyjnym i gospodarczym, mogli się cieszyć pełną wolnością wyznawania wiary i pełną łącznością ze Stolicą Apostolską.

Panno Mario, Wspomożenie Wiernych, Matko Boża z Sheshan, módl się za nami.

Wszystkim, podejmującym dzieło modlitwy, postu i umartwienia za Kościół w Chinach, z serca błogosławię

 

+ Wiktor Skworc

Arcybiskup Metropolita
Katowicki

Na następnej stronie znajdziesz  modlitwę św. Jana Pawła II za Kościół w Chinach

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama