Nowy numer 42/2019 Archiwum

I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Niepodległościowej "Śladami Niepodległości", Rybnik-Boguszowice Stare, 9 czerwca

Boguszowickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Ślady" zaprasza wszystkich harcerzy, skautów działających w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju na I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Niepodległościowej "Śladami Niepodległości". Oddział IPN w Katowicach jest współorganizatorem wydarzenia.

Festiwal jest odpowiedzią na potrzebę świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz sposobem na wyrażenie szacunku do ojczyzny przez młodych ludzi z całej Polski w roku 2018, ogłoszonym jako "rok harcerski". Będzie platformą spotkania harcerzy i skautów z różnych organizacji i środowisk, których wspólnym celem jest ocalenie od zapomnienia pamięci o historii naszego kraju oraz integracja młodych ludzi, dla których niepodległa ojczyzna jest dobrem wspólnym.

Tematyką festiwalu będą piosenki niepodległościowe, niosące pochwałę wolności i niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestnicy zaprezentują dwie piosenki - harcerską lub turystyczną oraz niepodległościową.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 26 maja (termin przedłużony)!

Podczas trwania festiwalu będzie czynna "Strefa Historia", prowadzona przez pracowników Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności oraz grupy rekonstrukcyjnej. W programie liczne atrakcje, turniej gier planszowych. Całą imprezę uświetni koncert gwiazd festiwalu - Wszyscy Byliśmy Harcerzami i Chwila Nieuwagi.

Aby zgłosić swoje uczestnictwo w festiwalu, uczestnik jest zobowiązany do wysłania uzupełnionej karty zgłoszeń na adres mailowy: sladami.niepodleglosci@gmail.com. Więcej informacji na facebookowym profilu imprezy oraz na stronie www.slady.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL