Nowy numer 42/2019 Archiwum

Rodziny, świętujcie

Koncerty, Msze, pikniki, marsze dla życia, konkursy, konferencje. Tak zapowiada się Metropolitalne Święto Rodziny. Potrwa ono prawie miesiąc.

Jego hasłem są słowa: "Rodzina - radość miłości"; nawiązuje ono do adhortacji papieża Franciszka Amoris laetitia.

Świętowanie rozpocznie się w najbliższą sobotę 19 maja o 17.00 koncertem w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wystąpi Piotr Rubik z zespołem.

Następnego dnia, w niedzielę 20 maja, rodziny zaproszone są do katowickiej archikatedry. Tam w samo południe odbędzie się Eucharystia połączona ze świętowaniem małżeńskich jubileuszy. Podczas liturgii małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia, a po Mszy spotkają się na małym weselu. Mszy w intencji rodzin przewodniczyć będzie bp Marek Szkudło.

W kolejnych dniach odbędą się pikniki rodzinne, konferencje o rodzinie, spektakle, festyny, biegi uliczne. W świętowanie wpisują się także pielgrzymka mężczyzn do Piekar, na którą szczególnie zaproszeni są ojcowie i ich synowie (odbędzie się ona 27 maja) oraz ekumeniczny koncert "Bądź jak Jezus". Tym razem w parku Słupna w Mysłowicach odbędzie się on się 31 maja. Wystąpią chrześcijańscy muzycy z Polski oraz zagranicy.

Rodziny zaproszone są też do udziału w marszach życia organizowanych w różnych śląskich miastach. Ostatnie wydarzenie w ramach MŚR zaplanowano na 23 czerwca w Nakle Śląskim. Czeka nas więc długie rodzinne świętowanie.

Szczegółowy program imprez znaleźć można na: www.swieto-rodziny.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL