Nowy numer 42/2019 Archiwum

To najtrudniejsza akcja ratownicza w historii JSW

Ratownicy poszukujący ostatniego górnika przemieszczają się ciasnym korytarzem. Elementy zawalonych, podziemnych konstrukcji, blokujące im drogę, usuwają ręcznie.

To już jedenasty dzień akcji ratunkowej w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju. Po wstrząsie, do jakiego na kopalni doszło w sobotę 5 maja, ciągle nie udało się odnaleźć jednego górnika pracującego pod ziemią w dniu wypadku. Niestety czterech jego kolegów poniosło śmierć.

Obecnie w akcji bierze udział 18 zastępów ratowników górniczych, którym udało się już wypompować wodę z przodka. Pod ziemią został jedynie szlam.

Ratownikom został jeszcze do spenetrowania 30-metrowy przekop wentylacyjny F-H. Wszystkie inne miejsca w chodniku H-10, w których prześwit jest wyższy niż 40 cm, zostały już przez nich przeszukane.

Obecnie warunki na dole pozwoliły na to, aby sprawdzić kolejne fragmenty wyrobiska. Ratownicy kontynuują rozbieranie konstrukcji przenośników i urządzeń w najbardziej zniszczonej części chodnika H-10. Przemieszczają się ciasnym korytarzem, a elementy zawalonych, podziemnych konstrukcji, które blokują im drogę, muszą usuwać ręcznie.

To najtrudniejsza akcja ratownicza w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL