Nowy numer 21/2018 Archiwum

Krzyż, olej i… w drogę!

Na gimnazjalistów zstępuje ten sam Duch, który przyszedł do apostołów. I może zrobić w ich życiu równie wiele, co u dwunastki sprzed dwóch tysięcy lat. Warto jednak nieco Mu w tym pomóc…

O to, jak najlepiej na dar Ducha Świętego przygotować młodych i co zrobić z nimi po przyjęciu sakramentu, zapytaliśmy księży oraz świeckich.

Alpha dla młodych

– W przygotowaniu musi być ewangelizacja. To jest fundament – przyznaje ks. Bogdan Kania, moderator ds. nowej ewangelizacji. – Młodzi mają za sobą wiele lat katechezy i myślę, że nauczanie religii jest na dobrym poziomie. Często brakuje im jednak doświadczenia wiary, spotkania z żywym Jezusem. Kapłan zauważa też, że w przygotowaniu do bierzmowania nie można pomijać rodziców. II Synod Archidiecezji Katowickiej zachęca, by wydłużyć czas przygotowania do sakramentu bierzmowania oraz by formacja młodych trwała także po przyjęciu przez nich daru Ducha Świętego. Postanowienia te realizuje Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej.

Dostępne jest 22% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma