Nowy numer 38/2021 Archiwum

Małżonkowie, świętujemy!

Już w najbliższą niedzielę, jak co roku, w katedrze Chrystusa Króla będą świętowane jubileusze małżeńskie. Poszukiwane są osoby, które chciałyby pomóc w organizacji wydarzenia.

20 maja o godz. 12 w archikatedrze spotkają się małżonkowie obchodzący kolejną (okrągłą albo nie) rocznicę ślubu. W ich intencji zostanie odprawiona uroczysta Msza św., połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz indywidualnym błogosławieństwem. - To jest jak ponowne zaproszenie Pana Boga do życia, małżeństwa i rodziny - mówi ks. Jarosław Ogrodniczak, pomysłodawca wydarzenia.

W poprzednich latach do katowickiej katedry przybywało nawet 1000 par małżeńskich. Głównym organizatorem jubileuszy jest Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej. Zapisy jeszcze trwają. Małżeństwa, które chciałyby wziąć udział w świętowaniu w katedrze, mogą zgłosić się osobiście do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, zadzwonić (tel. 519 546 196), wysłać maila (d_rodzin@archidiecezjakatowicka.pl) albo skorzystać z gotowego formularza dostępnego TUTAJ.

Na wszystkich jubilatów, jak co roku, czekają pamiątki - kotyliony i róże dla każdej żony od męża, a po Mszy zabawa przy muzyce na żywo, kawie i dobrym jedzeniu. W przygotowania włączają się małżeństwa z Domowego Kościoła. Można im pomóc przy organizacji tego wydarzenia. Poszukiwani są zwłaszcza wolontariusze, którzy w dniu samych jubileuszy zaangażują się w służbę porządkową czy przypinanie kotylionów i rozdawanie róż. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy: ula.marek82@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama