Nowy numer 42/2019 Archiwum

Znaleziono ciało drugiego górnika

Ratownicy zlokalizowali je w zalewisku, w czasie wypompowywania wody - podobnie jak ciało pierwszego z trzech poszukiwanych.

Akcja trwa nadal: ratownicy szukają w tej chwili już tylko ostatniego z zaginionych górników.

O znalezieniu w wielkim zalewisku ciała drugiego zaginionego Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała w niedzielę 13 maja rano. Ciało pierwszego górnika zostało znalezione w tym samym, podziemnym zbiorniku nieco wcześniej, w sobotę we wczesnych godzinach nocnych.

Akcja ratownicza w ruchu "Zofiówka" kopalni "Borynia-Zofiówka-Jastrzębie" trwa od soboty 5 maja, kiedy nastąpiło tutaj potężne, największe w historii tej kopalni, tąpnięcie. W pierwszym dniu akcji 900 metrów pod ziemią ratownicy dotarli do dwóch żywych górników. Niestety, później znaleźli ciała czterech innych pracowników kopalni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL