Nowy numer 42/2019 Archiwum

Urodziny papieża w Katowicach

Weź udział w Grze Miejskiej, w której przewodnikiem będzie sam ojciec święty Jan Paweł II.

Do zabawy, która będzie miała miejsce 19 maja, zaproszeni są młodzi ludzie ze szkół podstawowych 
i gimnazjów, ponadgimnazjalnych oraz dzieci i młodzież z parafialnych grup duszpastersko-formacyjnych. Organizatorami gry są stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

Gra toczyć się będzie w Katowickim Parku Leśnym na Muchowcu. Początek o godz. 10.00, a zakończenie około godz. 16.00. Uczestnicy zabawy pokonują wyznaczoną trasę, docierając do wyznaczonych punktów, gdzie odpowiadają na postawione pytania i wykonują odpowiednie zadania. Przewidziany jest również czas na wspólną zabawę, posiłek i modlitwę. Oczywiście, na zwycięzców czekają medale oraz nagrody. W tym roku do gry włączą się również Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice, a także Wydział Prewencji Śląskiej Policji.

W tym roku przypada 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Gra Miejska, organizowana już od kilku lat, jak zwykle związana jest z osobą świętego papieża. Dzięki temu wśród coraz młodszego pokolenia, pamięć o św. Janie Pawle II wciąż może być podtrzymywana. Również w tym roku przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości, a w Kościele jest to rok poświęcony św. Stanisławowi Kostce. Te dwa wydarzenia będą też wpisane w tematykę tegorocznej Gry Miejskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL