Nowy numer 42/2019 Archiwum

Módlcie się za jedenastu

W najbliższą sobotę 12 maja o godz. 10.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich.

W tej chwili 11 diakonów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach przygotowuje się duchowo do tego wydarzenia - odbywają swoje rekolekcje w Kokoszycach. Święceń prezbiteratu udzieli im metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Arcybiskup i biskupi pomocniczy archidiecezji katowickiej serdecznie zachęcają wszystkich do modlitwy za kandydatów do kapłaństwa oraz do wzięcia udziału w uroczystości w katowickiej katedrze .

"Wiedząc, że każde powołanie to DAR I TAJEMNICA, z wdzięcznością przyjmujemy dar powołanych i gorliwie modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa. Wołajmy do Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo! Wołajmy wytrwale, aby powołani mieli odwagę pójść za głosem Powołującego, który nieustannie wzywa: Pójdź za mną!" - napisał w zaproszeniu metropolita katowicki.

Zapewniając tegorocznych maturzystów o modlitewnym wsparciu, abp Skworc zwrócił się także do nich: "Niech Duch Święty prowadzi was w rozeznaniu życiowego powołania i misji; niech Duch mądrości i rozumu pomoże wam w odkryciu życiowego projektu, abyście potrafili jak najlepiej służyć budowaniu rodziny ludzkiej i tej szczególnej wspólnoty, jaką jest Kościół".

Relację ze święceń oraz sylwetki neoprezbiterów opublikujemy na stronie katowice.gosc.pl oraz w wydaniu papierowym "Gościa Katowickiego" na niedzielę 20 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL