Nowy numer 38/2021 Archiwum

Konkurs „W Rzeczypospolitej i poza nią – losy polskich rodzin na Śląsku w latach 1918-2018", do 15 czerwca

Konkurs jest skierowany do uczniów w wieku 12-19 lat oraz do osób dorosłych. To regionalny projekt dla zainteresowanych historią polskich rodzin wywodzących się ze Śląska lub osiadłych na Śląsku na tle historii Polski. Organizuje go Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej z siedzibą w Katowicach, ul. św. Jana 10 (adres do korespondencji 40-145 Katowice, ul. Józefowska 102).

Tematyką konkursu są zagadnienia związane z okolicznościami pozostawania całych rodzin lub ich poszczególnych członków poza granicami Polski, walką o przyłączenie do niej, przyczynami jej opuszczenia, ofiarami ponoszonymi w obronie polskości, pielęgnowaniem w rodzinie i środowisku tradycji patriotycznych i niepodległościowych, życiem codziennym i kontaktami z ojczyzną, przemianami na tle zmian w ojczyźnie, przyczynami powrotów lub pozostania na emigracji oraz powiązaniami z dziedzictwem, kulturą i historią ojczyzny w okresie stulecia 1918–2018.

Bohaterem konkursu jest rodzina, do której autor pracy należy lub której losy poznał poprzez bezpośredni kontakt z jej członkami.

Rozstrzygnięcie nastąpi do 15 października 2018 r., a uroczyste wręczenie nagród do 11 listopada 2018 r.

Prace konkursowe katowicki oddział IPN przyjmuje do 15 czerwca 2018 r.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama