Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Potrzebują duchowego wsparcia

Jedenastu diakonów WŚSD w Katowicach rozpoczęło dzisiaj wieczorem rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. Uroczystość odbędzie się w sobotę 12 maja o godz. 10 w archikatedrze Chrystusa Króla.

Metropolita katowicki w specjalnym komunikacie  do diecezjan prosi o modlitwę, by „nowo wyświęceni byli świadomi, że to Duch Święty prowadzi misję Kościoła”. I żeby z Jego pomocą podjęli się wyłącznej służby Ewangelii, zwłaszcza sprawowaniu w sakramentów na czele z Eucharystią.

Święcenia odbędą się w roku jubileuszu 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego. To właśnie w jego strukturach, obok wielu różnych wydziałów, działa także Wydział Teologiczny, którego absolwentami są przyszli neoprezbiterzy.

To także jubileusz 700. rocznicy pobłogosławienia ołtarza dedykowanego Matce Bożej w pierwszym, drewnianym kościele w Piekarach. Zgodnie z tradycją przy Jej wizerunku tegoroczni neoprezbiterzy będą koncelebrować Mszę podczas męskiej pielgrzymki do Piekar Śl. w niedzielę, 27 maja.

Metropolita katowicki zachęca też do modlitwy za tegorocznych maturzystów, którzy stają przed wyborem drogi życiowej. „W tych dniach wspieramy na modlitwie wszystkich zdających egzaminy maturalne, aby nie tylko zdali celująco egzamin, ale też w dojrzały sposób rozeznali swoje życiowe powołanie i podjęli odpowiednie studia" - napisał.

I dodał: "Niech Duch mądrości i rozumu pomoże wam w odkryciu życiowego projektu, abyście potrafili jak najlepiej służyć budowaniu rodziny ludzkiej i tej szczególnej wspólnoty, jaką jest Kościół”.

Relację ze święceń prezbiteratu oraz sylwetki neoprezbiterów opublikujemy na stronie katowice.gosc.pl oraz w wydaniu papierowym „Gościa Katowickiego” na 20 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy