Nowy numer 42/2019 Archiwum

Spotkanie "Musimy być silne" o znaczeniu wiary w życiu Polek zesłanych do Związku Sowieckiego, Katowice, 19 kwietnia

Spotkanie z cyklu "Przystanek Niepodległość" odbędzie się 19 kwietnia o 17.00 w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. H. Sławika przy ul. św. Jana 10 (III piętro). Prelekcję wygłosi dr Joanna Pakuza. W ramach spotkania odbędzie się promocja jej książki „Życie religijne wygnańców polskich w Związku Sowieckim w latach 1939-1945 na podstawie wspomnień“.

Prof. Jan Wiesław Wysocki pisał o tej książce w recenzji: "Bardzo interesująco podkreślony jest w niej personalny, osobisty, jednostkowy, indywidualny i niepowtarzalny (tak wiele przywołanych cech z pełną świadomością, by dowartościować tę specyfikę) aspekt przeżyć religijnych, ale też ich wymiar wspólnotowy, społeczny. Szczególnego charakteru dodaje temu studium fakt, że Autorka, jako teolog, opatrzyła analizowane teksty wspomnień refleksją teologiczną, starając się wyeksponować ich głębszy sens. Studium łączy w sobie zarówno informacje historyczne, interesujące teksty wspomnień wygnańców, jak i duchowy namysł nad całością badanej literatury źródłowej".

Wydawcą książki jest Fundacja Centrum Badań nad Historią Kościoła (2018). 

Nowy cykl historyczny „Przystanek Niepodległość” trwa w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. H. Sławika. Spotkania, popularyzujące wiedzę na temat wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem w 1918 r. przez Polskę niepodległości, organizowane będą przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL