Nowy numer 39/2023 Archiwum

Motocyklowy zlot ze Mszą św.

Odbędzie się w sobotę 21 kwietnia w Tychach. W programie jest też motocyklowa parada.

To już VIII Wilkowyjski Zlot Motocyklowy. - Jeśli pogoda dopisze, spodziewamy się 2 tysięcy ludzi - mówi ks. Michał Macherzyński, proboszcz parafii MB Królowej Aniołów w Tychach-Wilkowyjach. - Dwa lata temu na zlocie było 1700 maszyn, a część motocyklistów przyjechała z osobami towarzyszącymi - dodaje.

Msza św. w centrum

Zlot rozpocznie się o 10.00 zbiórką pod kościołem św. ojca Pio w Tychach-Mąkołowcu (ul. Przepiórek 50). Stąd o 11.00 zacznie się motocyklowa parada.

Na 12.00 zaplanowana jest Msza św. w intencji motocyklistów w parafii MB Królowej Aniołów w Tychach-Wilkowyjach (ul. Wilcza 11). Przy ołtarzu stanie kilkunastu księży - motocyklistów. - Organizujemy te zloty, żeby integrować społeczność motocyklową wokół ołtarza w kościele. Msza św. nie jest na tym zlocie dodatkiem, ona jest w centrum naszego spotkania - mówi ks. Michał Macherzyński.

Robicie dobrą robotę

Jedni motocykliści są blisko Kościoła, inni dalej. - Z wiarą jest u nich różnie, są też w różnym stanie ducha, ale to spotkanie jest im potrzebne. Podchodzą do nas, księży, i mówią nam: "Robicie dobrą robotę". Ci, którzy nie mogą przyjąć Komunii świętej, podchodzą po błogosławieństwo. Atmosfera naszych spotkań jest niezwykła, bardzo rodzinna - mówi ks. Macherzyński.

Po zakończeniu Mszy św., od 13.00 - spotkanie w farskim ogrodzie. W programie: Moto Kropla - czyli możliwość oddania krwi, wystawa starych motocykli, konkursy z nagrodami, pokazy z nauką pierwszej pomocy, grochówka z kotła i kiełbasa z grilla. O 13.30 zacznie się koncert zespołu Oscillate i Krzysztofa Głucha.

Motocyklowy zlot ze Mszą św.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast