Nowy numer 42/2019 Archiwum

Niech Pan błogosławi

45 lat temu święcenia kapłańskie przyjął abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

W czwartek 19 kwietnia metropolita, wraz z innymi księżmi wyświęconymi w 1973 roku, pragnie podziękować Bogu za dar powołania i kapłaństwa. Z tej okazji jubilaci zapraszają na Mszę Świętą, którą odprawią w katedrze Chrystusa Króla o godz. 12.

"Wszystkich kapłanów obchodzących 45. rocznicę przyjęcia święceń prezbiteratu polecamy modlitwie wiernych i za nią w imieniu rocznika święceń 1973 dziękujemy. Niech Pan - Dobry Pasterz, błogosławi metropolicie katowickiemu i wszystkim wspominającym w tych dniach swoje kolejne rocznice święceń kapłańskich. Naszą modlitwą otoczmy także diakonów przygotowujących się do przyjęcia święceń, a także zjednoczmy się w modlitwie o nowe i święte powołania kapłańskie" - napisali katowiccy biskupi pomocniczy Marek Szkudło i Adam Wodarczyk.

Wśród katowickich księży obchodzących 45. rocznicę święceń kapłańskich jest między innymi ks. prałat Stanisław Puchała, emerytowany proboszcz katedry Chrystusa Króla w Katowicach, kapelan NSZZ "Solidarność" Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, kapelan kaplicy św. Barbary w kopalni "Guido".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL