Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ekumeniczne Dni Biblii

Do 21 kwietnia trwają dni szczególnie poświęcone Pismu Świętemu. Odbywają się one pod hasłem: "I powiedział do mnie: Ja jestem Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia" (Ap 21,6 BE).

Ekumeniczne Dni Biblii rozpoczęło nabożeństwo w kościele ewangelicko-augsburskim pod przewodnictwem ks. bp. Mariana Niemca, zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego diecezji katowickiej.

W środę 18 kwietnia, w kaplicy św. Barbary przy centrum handlowym Silesia City Center, od 17.00 do 21.00 odbędzie się maraton biblijny. W czasie jego trwania przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich będą czytać Księgę Kapłańską w przekładzie ekumenicznym.

W czwartek 19 kwietnia, w Bibliotece Śląskiej w Katowicach, o 17.00 rozpocznie się konferencja naukowa dotycząca Biblii, a w szczególności hasła tegorocznych Ekumenicznych Dni Biblii.

Prelegentami będą: ks. prof. dr hab. Józef Kozyra, ceniony biblista z Katowic, oraz dk. dr Leszek Jańczuk z Warszawy, biblista, jeden z tłumaczy Biblii w przekładzie ekumenicznym. Gościem specjalnym konferencji będzie Małgorzata Platajs, dyrektor Generalny Towarzystwa Biblijnego w Polsce, która zaprezentuje Biblię według przekładu ekumenicznego.

Podczas spotkania będzie można zakupić egzemplarz Biblii w przekładzie ekumenicznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL