Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bóg wie co

Czy jest jakiś sposób na skuteczne czytanie Biblii? – zapytaliśmy pewne małżeństwo żyjące słowem Boga nie od święta i nie od dziś. – Tak, jest. Po prostu trzeba ją czytać – Kasia i Mariusz Kaletkowie z Imielina mówią, jak jest.

Ale On nie jest z tych przyjaciół, którzy jak nie wyjdzie, to stwierdzają: „A nie mówiłem?!”. On, kiedy się sparzysz, dmucha na palce, żeby jak najmniej bolało – opowiada Mariusz. Mimo że małżonkowie do dziś spłacają kredyt po nieudanym przedsięwzięciu, widzą, że Bóg im błogosławi, zapewniając, że jak u pewnej wdowy z Sarepty koło Sydonu, tak i u nich w domu „dzban mąki nie wyczerpie się i baryłka oliwy nie opróżni się aż do dnia, w którym Pan spuści deszcz na ziemię” (por. 1 Krl 17,14). Małżonkowie mają swoje ulubione fragmenty Pisma Świętego. Jeden z nich znaleźli w 10 rozdziale Księgi Koheleta: „Jeśli siekiera się stępi, a nie naostrzy się jej, trzeba zwiększyć wysiłek”. – Często ludzie pytają nas, skąd bierzemy tyle siły, radości i mamy czas na angażowanie się w wiele rzeczy. Odpowiedź znalazłam właśnie w tym fragmencie. Po prostu trzeba non stop ostrzyć „siekierę” – korzystać z bogactwa Kościoła, z sakramentów, z pokuty, z Eucharystii. Wtedy jest siła i są owoce – przyznaje Kasia.

Kolejny ważny dla niej urywek Pisma Świętego to słowa Jezusa: „Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie! wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie” (Mt 7,21). – Ten fragment mocno nas uderzył – stwierdza. – Pragniemy Boga słuchać, wypełniać to, co mówi, i być na Niego otwartym. On wie lepiej i koniec, kropka. Ulubiony werset Mariusza? „Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi” (J 15,15). – Ten fragment jest kwintesencją mojego postrzegania relacji z Bogiem – wyjaśnia.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama