Nowy numer 48/2023 Archiwum

Ambasadorzy Bożego miłosierdzia

Zgodnie z tradycją, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego świętować będą pracownicy, wolontariusze i podopieczni Caritas Archidiecezji Katowickiej.

W tym roku będzie miało to miejsce w sobotę 7 kwietnia w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 11 konferencją z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

Do udziału w Święcie Caritas Archidiecezji Katowickiej zaproszone są parafialne zespoły Caritas, szkolne koła Caritas, pracownicy placówek Caritas Archidiecezji Katowickiej razem podopiecznymi.

Początki zorganizowanej działalności charytatywnej w diecezji katowickiej sięgają okresu międzywojennego. W parafiach zakładano komitety lokalne, otwierano kuchnie ludowe oraz zbierano żywność i pieniądze dla najuboższych.

W 1929 roku powołany został Związek Towarzystw Dobroczynnych "Caritas" Diecezji Śląskiej. Po zawieruchach wojennych i trudnych dla Kościoła czasach PRL Caritas na Śląsku odrodził się pod koniec lat 80. ub. wieku.

12 listopada 1989 roku biskup katowicki Damian Zimoń erygował Caritas Diecezji Katowickiej. Oprócz pracowników zatrudnionych na pełnych etatach, w parafialnych zespołach Caritas pracuje ponad 5000 wolontariuszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy