Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Światowy Kongres Antydopingowy w Katowicach

W 2019 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe stanie się światowym centrum antydopingu. Katowice podpisały dziś z Ministerstwem Sportu i Turystki umowę na organizację wydarzenia.

Światowy Kongres Antydopingowy w Katowicach   Minister Witold Bańka i prezydent Marcin Krupa podpisali umowę Adrian Urbanek /Radio eM Tam zapadną kluczowe decyzje wyznaczające globalny kierunek walki z dopingiem. Dla regionu i samych Katowic będzie to także niezwykle ważne wydarzenie z promocyjnego punktu widzenia. Mówi Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka:

Światowy Kongres Antydopingowy w Katowicach   Minister sportu, Witold Bańka Adrian Urbanek /Radio eM

Światowa Konferencja Antydopingowa w Katowicach będzie odbywała się przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Decyzje, które podczas niej zapadną będą miały bezpośredni wpływ na sport i najważniejszą imprezę czterolecia. Prezydent Katowic Marcin Krupa nie ukrywa, że będzie miała ona także wpływ na promocję miasta.

WADA to najważniejsza organizacja zajmująca się zwalczaniem dopingu w sporcie. Jej zadaniem jest wyznaczanie standardów walki ze stosowaniem niedozwolonych substancji i metod w sporcie oraz jej monitorowanie.

Światowy Kongres Antydopingowy w Katowicach   Marcin Krupa, prezydent Katowic Adrian Urbanek /Radio eM

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy