Nowy numer 42/2019 Archiwum

Triduum w katowickiej katedrze

Rozpocznie je w Wielki Czwartek o 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Będzie jej przewodniczyć i homilię wygłosi abp Wiktor Skworc.

Wielki Czwartek

Przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się 29 marca o 10.00 Msza św. Krzyżma. W czasie tej Mszy św. ks. arcybiskup Wiktor Skworc poświęci olej Krzyżma świętego, wykorzystywany przy udzielaniu sakramentów chrztu i bierzmowania, święceń kapłańskich i biskupich, oraz przy konsekracji kościołów i ołtarzy. Pobłogosławi też oleje chorych i katechumenów.

Na Mszę św. Krzyżma przyjedzie kilkuset księży z całej archidiecezji katowickiej. Z okazji swojego święta - pamiątki ustanowienia Eucharystii w czasie Ostatniej Wieczerzy - odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Triduum Paschalne rozpocznie Msza św. Wieczerzy Pańskiej w katowickiej katedrze - o 18.00. Będzie jej przewodniczyć i homilię wygłosi abp Wiktor Skworc.

Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej - adoracja w ciemnicy do godz. 22.00.

Spowiedź w godzinach 6.30 do 18.00, z przerwą podczas liturgii.

Wielki Piątek

O 8.00 w katedrze Ciemna jutrznia, czyli modlitwa brewiarzowa o specjalnej treści, dostosowanej do Triduum Paschalnego.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 15.00.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 - modlitwie przewodniczyć będzie i homilię wygłosi biskup pomocniczy Adam Wodarczyk.

Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00. W pierwszej godzinie modlitwy towarzyszył będzie śpiew chóru archikatedralnego oraz animacja prowadzona przez młodzież parafii katedralnej.

Spowiedź w katedrze w godzinach 6.30 do 22.00, z przerwą podczas liturgii.

Wielka Sobota

Ciemna jutrznia o 8.00.

Błogosławieństwo potraw na stół wielkanocny od 12.00 do 18.00 o każdej pełnej godzinie.

Spowiedź w katedrze w godzinach 6.30 do 20.00.

Uroczystość Zmartwychwstania

Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną rozpocznie się 31 marca o 21.00. Celebracji przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc, a homilię wygłosi biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Marek Szkudło.

Uroczysta suma pontyfikalna w niedzielę wielkanocną o 12.00. Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Wiktor Skworc.

Nieszpory Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego o 17.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL