Nowy numer 34/2019 Archiwum

Poznaj Stanisława

Rusza peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Mogą w niej wziąć udział wspólnoty młodzieżowe z każdej parafii archidiecezji katowickiej.

Jako pierwsi w Światowy Dzień Młodzieży relikwie Stanisława otrzymali przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W katowickiej katedrze wręczył je młodym arcybiskup Wiktor Skworc.

Jeśli w parafii nie ma KSM-u, a są inne wspólnoty, które chciałyby pomodlić się przy relikwiach patrona młodzieży, powinny skontaktować się z KSM-em, wysyłając wiadomość na e-mail: ksm.katowice@gmail.com. Każda wspólnota, która włączy się w peregrynację, otrzyma relikwie na okres jednego tygodnia.

Św. Stanisław Kostka jest patronem Polski, młodzieży i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a także patronem tego roku.

Razem z relikwiami, parafie będzie odwiedzał obraz świętego Stanisława. Wszystkie materiały potrzebne do poprowadzenia modlitw lub spotkań w grupach dostępne są na stronie: katowice.ksm.org.pl.

Jako pierwsza relikwie św. Stanisław Kostki przyjmie parafia MB Szkaplerznej w Imielinie (6 - 13 kwietnia). Poźniej relikwie pojadą do parafii Ducha Świętego w Tychach-Żwakowie (13 - 20 kwietnia), św. ojca Pio w Tychach-Makołowcu (20 - 27 kwietnia), Krzyża Świętego w Tychach Czułowie (27 kwietnia - 4 maja), św. Barbary w Bieruniu Nowym (4 - 11 maja) i Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śl.-Kochłowicach (11 - 18 maja).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL