Nowy numer 23/2021 Archiwum

Młodzi do katedry!

W Niedzielę Palmową w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla odbędzie się 33. Światowy Dzień Młodzieży. Uroczysta Msza rozpocznie się o godz 14.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni są tegoroczni bierzmowańcy, członkowie wspólnot młodzieżowych i wolontariusze zaangażowani w dzieło Światowych Dni Młodzieży.

W zaproszeniu skierowanym do nich metropolita katowicki napisał: »Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30) - te słowa papież Franciszek uczynił myślą przewodnią swojego orędzia na 33. Światowy Dzień Młodzieży. Wypowiada je archanioł Gabriel do Maryi, której życie zmienia się zupełnie pod wpływem łaski Boga. Nasze życie także jest przemienione, gdy przeżywamy je z Chrystusem i we wspólnocie Kościoła. Tę wspólnotę Kościoła młodych, będziemy budować szczególnie w czasie zbliżającej się Niedzieli Palmowej. W łączności z młodymi z całego świata chcemy dołączyć do tłumów wołających kiedyś w Jerozolimie na cześć Jezusa: „Hosanna Synowi Dawidowemu”. W tym świętowaniu naszymi przewodnikami będą Maryja, która pokazuje jak bez lęku iść za Bożą wolą oraz św. Stanisław Kostka, patron młodych, wzór wytrwałości w realizowaniu powołania«.

Dla wszystkich uczestników Dnia Młodzieży nasz oddział przygotował specjalne wydanie Gościa Niedzielnego. Znajdziecie w nim "Lek na lęk", wiele ciekawych propozycji na tegoroczne wakacje oraz cenne informacje o ŚDM w Panamie.

Ponadto w specjalnym ambulansie w godzinach od 10 do 16 możecie też oddać krew. Do włączenia się w akcję "Oddaj krew, daruj życie"  zapraszają Radio eM i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. W ten sposób możecie wygrać dwudniowy pobyt w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej (w dowolnym terminie).

Otrzymacie też gadżety Radia eM i Centrum Krwiodawstwa. Do zwycięzcy  w Wielki Poniedziałek (26 marca) zadzwonią dziennikarze Radia eM. Wystarczy słuchać Emisji Specjalnej od godz. 15.20 na 107,6 fm.  Więcej o  akcji "Oddaj krew, ratuj życie"  znajdziesz TUTAJ.

Młodzi do katedry!  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama