Nowy numer 42/2019 Archiwum

W piątek Droga Krzyżowa ulicami Katowic

Trasa, zgodnie z tradycją, rozpocznie się pod krzyżem na kopalni "Wujek". Początek drogi o 19.00.

Uczestnicy nabożeństwa przejdą ulicami Wincentego Pola, przez park Kościuszki, ul. Barbary, Mikołowską, Kopernika, przez plac Miarki, ul. Wita Stwosza, Ligonia, Plebiscytową, Powstańców do katedry Chrystusa Króla.

Tam będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Od wielu lat w piątek przed Niedzielą Palmową idziemy z krzyżem ulicami naszego miasta i rozważamy tajemnice męki i śmierci Chrystusa. Idąc za Jezusem Drogą Krzyżową, pragniemy w obecnym roku duszpasterskim - poświęconym Duchowi Świętemu - prosić, aby „Duch, który umacnia miłość”, pozwolił nam z wiarą wyznawać i głosić, że tylko Jezus jest Panem i jedynym Zbawicielem świata. Chcemy również wspólnie prosić Ducha Świętego o dar pokoju w świecie, w naszej ojczyźnie, w naszych rodzinach i sercach - napisał abp Wiktor Skworc, zapraszając wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL