Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kalwaria Śląska [VIDEO]

Do obchodzonego obecnie roku Ducha Świętego nawiązywało będzie XII Misterium Męki Pańskiej "Kalwaria Śląska". W minionym roku artystyczna opowieść skupiała się na pokazaniu roli ubogich i kobiet w Ewangelii.

Kalwaria Śląska [VIDEO]   Próby w panewnickiej bazylice Mateusz Kornas /Radio eM To już ostatnie dni przygotowań - w piątek w panewnickiej bazylice premiera XII Misterium Męki Pańskiej. Występują w nim bracia, parafianie i młodzież. Reżyser Mariusz Kozubek jest zdania, że siłą misterium są ludzie wiary, którzy je tworzą, a także Ci, którzy przychodzą uczestniczyć w nim jako publiczność.

W panewnickiej bazylice trwają ostatnie próby.

Mówił brat Ulryk, który w misterium zagra jednego z żołnierzy. Łącznie w misterium wystąpi około 50 aktorów. Siódmy raz z kolei w postać Jezusa wcieli się brat Kryspin.

Misterium będzie można obejrzeć w piątek i w sobotę w bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach-Panewnikach. Początek o 19.30.

KALWARIA ŚLĄSKA 2018 - PROMO
Seminarium Panewniki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL