Nowy numer 42/2019 Archiwum

Muzyka na Wielki Piątek

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia" zaprasza na muzyczne misterium "Miserere mei Deus".

Misterium zabrzmi 30 marca, w Wielki Piątek, o 23.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Mikołowskiej 32 w Katowicach.

Już po raz siódmy Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak wystąpi z wyjątkowym pasyjnym programem w noc Wielkiego Piątku. Koncert-misterium „Miserere mei Deus – Muzyka na Wielki Piątek” jest dla wielu tradycyjnym elementem wielkopiątkowego czuwania.

W przestrzeni jednej z największych katowickich świątyń zabrzmi ponownie słynne Miserere Gregorio Allegriego, a także Requiem brytyjskiego kompozytora Jamesa Whitbourne’a z udziałem znakomitych  solistów – saksofonisty Pawła Gusnara oraz organisty Tomasza Orlowa. W muzykę wplecione będą recytacje Adama Myrczka, aktora Teatru Polskiego w Bielsku Białej.

Katowiccy śpiewacy – podobnie jak w latach ubiegłych w średniowiecznych habitach – rozpoczną koncert procesją, wprowadzając wszystkich w odpowiedni nastrój tego wyjątkowego wydarzenia. Początek koncertu o godz. 23.00, wstęp wolny.

Transmisję z koncertu w wykonaniu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak przeprowadzi Radio eM 107,6 FM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL