Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zostań strażnikiem poranka przejdź do galerii

Tegoroczne rekolekcje organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie DAR w Rybniku pod hasłem "Radośnie wyruszyć ku zwycięskiemu życiu" prowadzi ojciec Daniel Ange. Jest autorem wielu książek, z których najbardziej znaną w Polsce jest „Zraniony Pasterz”.

Ojciec Daniel Ange w swojej książce "Któż nam ukarze szczęście" przypomina bardzo mocno, że każdy z nas stoi przed zadaniem bycia strażnikiem poranka zmartwychwstania. Być strażnikiem to przestrzegać przed huraganem, który zagraża, przed burzą, która nadchodzi. Chronić przed mrozem, który niszczy młode pączki drzew.

Ale być strażnikiem - to także zapowiadać lepszą pogodę i odkrywać tęczę, która już rozświetla niebo i nadchodzącą wiosnę. - Nie koncentrujemy się na nazwisku ojca Daniela i niemałych jego dokonaniach, ale na tym, że on przed nami jest takim strażnikiem upominającym się o nasze zbawienie - tymi słowami przywitał francuskiego duchownego ksiądz Krzysztof Nowrot, opiekun rybnickiego Duszpasterstwa Akademickiego DAR. 

Ojciec Daniel Ange jest założycielem Fraterni Matki Bożej Ubogich oraz Międzynarodowej Szkoły Modlitwy „Jeunesse-Lumière” (Młodzi-Światło).

Gorliwie ewangelizując, odbył ponad dwieście podróży po świecie. Podczas pierwszego dnia rekolekcji w kościółku akademickim w Rybniku opowiadał m.in. o swojej ostatniej podróży do Egiptu. Mówił, że dzisiaj Kościół znajduje się w stanie okropnej walki, a człowiek próbuje zająć miejsce Boga. To walka czasów ostatecznych. Z jednej strony mamy przemoc ze strony islamu, widzimy jak chrześcijanie zabijani są w wielu krajach, a Kościół jest prześladowany. A z drugiej strony toczy się walka o to, aby ocalić piękno miłości, piękno seksualności, piękno małżeństwa i piękno życia. Kościół jest jak mama chroniące swoje dzieci.

Ojciec Daniel Ange odniósł się również do ideologii gender. Nazwał ją totalitarną i podkreślił, że prowadzi do zniszczenia różnic między kobietą a mężczyzną. - Ona jest gorsza nawet niż bomba atomowa. Jest gorsza niż nazizm i komunizm, ponieważ niszczy stworzenie - mówił.  

Ojciec Daniel Ange wygłosi jeszcze nauki rekolekcyjne w ramach Mszy Świętych w poniedziałek i wtorek o 19.00. Ponadto w poniedziałek 5 marca o 9.30 w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Rudzkiej spotka się ze studentami uczelni i rybnicką młodzieżą. W spotkanie uczestników wprowadzi spektakl pt. „Brat naszego Boga” w reżyserii Pawła Kontnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL