Nowy numer 42/2019 Archiwum

Szpital w Jastrzębiu zawiesza dwa oddziały

Przez trzy miesiące od 1 kwietnia nieczynne mają być oddziały pediatryczny i gastrologiczno-wewnętrzny.

Ponadto w tym samym okresie, czyli od 1 kwietnia do 30 czerwca, zmniejszona będzie liczba łóżek na oddziale nefrologiczno-wewnętrznym. Powód? Brak lekarzy.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju tłumaczy, że do podjęcia tej decyzji zmusiły ją wypowiedzenia umów o pracę przez lekarzy. Od 1 kwietnia nie będzie już możliwości zapewnienia całodobowej opieki lekarskiej na tych oddziałach. Dyrekcja jastrzębskiego szpitala wini za ten stan rzeczy reformę Służby Zdrowia, przeprowadzoną w 2017 roku.

Wniosek szpitala o zawieszenie działalności oddziałów już wpłynął do wojewody śląskiego, który ma 30 dni na odniesienie się do niego.

Na stronie internetowej szpitala w Jastrzębiu wisi ogłoszenie o zatrudnieniu „od zaraz” lekarzy do izby przyjęć, specjalistów z zakresu chorób wewnętrznych i pediatrów. Jest też dopisek „Zapewniamy satysfakcjonujące lekarzy stawki”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL