Nowy numer 33/2019 Archiwum

Oazowicze do katedry

Jutro przypada 31. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

O godz. 18 w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach zostanie odprawiona Msza św. w intencji jego beatyfikacji.

Podczas liturgii członkowie Ruchu Światło-Życie będą dziękować za wieloletnią posługę ks. Ryszarda Nowaka jako moderatora diecezjalnego w archidiecezji katowickiej.

Ks. Franciszek Blachnicki był założycielem Ruchu Światło-Życie. Zmarł w 1987 r. w Carlsbergu w Niemczech. W 2000 roku doczesne szczątki ks. Blachnickiego zostały przeniesione do Krościenka nad Dunajcem i złożone w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza. Jego proces beatyfikacyjny toczy się od 1995 roku. W 2014 roku Komisja Teologów w Rzymie uznała jednomyślnie heroiczność cnót sługi Bożego, a w październiku 2015 r. dekret o heroiczności cnót podpisał papież Franciszek.

Zobacz galerie oaz dawniej i dziś:

- Ksiądz Franciszek Blachnicki w Rydułtowach (1953-1954)

- Oazy z Księdzem Blachnickim (Bibiela i Stryszawa)

- Oazy w latach 80. XX wieku 

- Oazy w latach 90. XX wieku

- Oazy współczesne 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL