Nowy numer 24/2021 Archiwum

Jałmużna - styl życia dla każdego

O wsparcie akcji Śląskie dla Aleppo, modlitwę za przyszłych diakonów i zaprzestanie bratobójczych wojen prosi abp Wiktor Skworc.

Swoje słowo do wiernych archidiecezji skierował on w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Cytując orędzie Franciszka, zachęca w nim do praktykowania modlitwy, jałmużny i postu.

- Gdy poświęcamy więcej czasu na modlitwę, pozwalamy naszemu sercu odkryć ukryte kłamstwa, którymi zwodzimy samych siebie, by ostatecznie szukać pociechy w Bogu. On jest naszym Ojcem i chce, abyśmy mieli życie. Praktykowanie jałmużny uwalnia nas od chciwości i pomaga nam odkryć, że drugi człowiek jest moim bratem - to, co mam, nie jest nigdy tylko moje. Bardzo bym chciał, żeby jałmużna stała się dla wszystkich prawdziwym, autentycznym stylem życia! - wyjaśnia abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki prosi także o pojednanie w naszym polskim społeczeństwie oraz o dbałość o środowisko naturalne.

- Zauważalne i gorszące jest zwłaszcza „zaangażowanie w nieustanne bratobójcze wojny”, których skutki są odczuwalne w rodzinach, podstawowych komórkach społeczeństwa i Kościoła. Z doświadczenia naszej małej ojczyzny musimy jeszcze dodać zatruwanie powietrza, przez które lekceważone jest przykazanie: „Nie zabijaj” - wyjaśnia.

Całość tekst listu abp Skworca znaleźć można na drugiej stronie dokumentu.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama