Nowy numer 48/2022 Archiwum

Nowy podręcznik do edukacji ekologicznej

„Dzieci, los Ziemi leży w Waszych rękach” to książka mówiąca o ekologii, sprawiedliwości i ochrony stworzenia. Będzie ona nowym podręcznikiem do wykorzystania w nauce religii.

Nowy podręcznik do edukacji ekologicznej   Prezentacja nowego podręcznika do nauki religii Marta Sudnik-Paluch /Radio eM Książka powstała w Peru. Jej autorem jest o. Juan Goicochea, który dziś [sobota] zaprezentował swój podręcznik na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Opisane przez o. Juana Goicochea problemy związane np. z jakością powietrza okazały się zaskakująco bliskie śląskim realiom. - Podjęliśmy się tłumaczenia, ponieważ potrzeba takiej refleksji ekologicznej - podkreśla ks. Robert Kaczmarek, który wspólnie z uczniami przełożył książkę z niemieckiego na polski. I dodaje, że w książce ważna jest nie tylko ekologia:

Nowy podręcznik do edukacji ekologicznej   ks. Robert Kaczmarek Marta Sudnik-Paluch /Radio eM

Podręcznik „Dzieci, los Ziemi leży w Waszych rękach” na razie ukazał się w 5 tysiącach egzemplarzy. Pierwsze do szkół z województwa śląskiego trafią już w poniedziałek [19.02.18].

Nowy podręcznik do edukacji ekologicznej   Na WTL zaprezentowano podręcznik „Dzieci, los Ziemi leży w Waszych rękach” Marta Sudnik-Paluch /Radio eM


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy