Nowy numer 33/2019 Archiwum

Uklęknij przed dzieckiem

To pierwsza taka wystawa prezentowana w naszym Muzeum Archidiecezjalnym. Warto ją zobaczyć.

To wideoinstalacja i performance, na którym przemawiają: dźwięk, obraz, zdjęcia, rekwizyty oraz nagrania. Wystawę zatytułowaną "Gdybym mówił językami" przygotował Łukasz Murzyn, artysta pochodzący z Krakowa.

W Galerii Sztuki Współczesnej "Fra Angelico" można ją oglądać  do 17 marca. Wejście dla zwiedzających od ul. Wita Stwosza 16.

Warto zwrócić uwagę np. na pracę zatytułowaną "Szopka". To wideoinstalacja. Żeby ją zobaczyć, należy uklęknąć na specjalnie przygotowanym do tego klęczniku. I właśnie wtedy pod sercem klęczącego wyświetli się niemowlę, symbol małego Jezusa i każdego nienarodzonego jeszcze dziecka.

Artysta w swojej twórczości posługuje się językiem nowych mediów; współgrają więc ze sobą przestrzeń, obraz, czas, dźwięk. Dzięki takiemu podejściu sztuka religijna nabiera nowego wymiaru: oddziałując na odbiorcę wielopoziomowo, staje się bardziej zaskakująca, a jednocześnie bardziej dostępna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL