Nowy numer 42/2019 Archiwum

Harcerze zapraszają do Piekar Śląskich

Uroczystości z wprowadzeniem relikwii patrona polskich harcerzy oraz jego obrazu odbędą się w ostatni weekend lutego.

W sobotę 24 lutego o 11.00 w bazylice piekarskiej odbędzie się Msza św., której przewodniczyć będzie abp senior Damian Zimoń. W czasie Eucharystii śląscy harcerze dokonają aktu zawierzenia Marce Bożej oraz uczą relikwie patrona polskich harcerzy - bł. Stefana Frelichowskiego.

Dzień później, w niedzielę 25 lutego o 10.30, w Piekarach odbędzie się kolejna Msza św. z udziałem śląskich harcerzy. Po niej środowiska harcerskie uczczą relikwie bł. S. Frelichowskiego.

W czasie uroczystości będzie miała miejsce instalacja obrazu patrona polskich harcerzy w kościele kalwaryjskim pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Podczas uroczystej Mszy św. nastąpi inauguracja harcerskich obchodów z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do Piekar Śl. w specjalnym nagraniu wszystkich harcerzy zaprasza ks. Piotr Larysz, duszpasterz harcerzy archidiecezji. Zobaczyć je można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL