Nowy numer 42/2019 Archiwum

Święty Walenty zaprasza

Jedyne w Polsce sanktuarium patrona zakochanych znajduje się w Bieruniu. W niedzielę odpust.

Wspomnienie "świętego od zakochanych", o czym przypominać nie trzeba, w Kościele obchodzone jest 14 lutego. W tym roku jednak w tym dniu przypada Środa Popielcowa. Świętowanie w Bieruniu odbywa się więc w ostatnią niedzielę karnawału, 11 lutego. Podobna sytuacja miała miejsce 73 lata temu.

Natomiast we wtorek 13 lutego o 17.00 w kościele parafialnym św. Bartłomieja Apostoła odprawiona zostanie Msza św., podczas której abp Wiktor Skworc pobłogosławi nowy dzwon dla sanktuarium św. Walentego. Później w procesji zostanie on przeniesiony do drewnianego kościołka, któremu patronuje święty Walenty. 

Ten niewielki spiżowy dzwon waży zaledwie 40 kg. Jego imię - Stanisław Kardynał Nagy ­- upamiętnia pochodzącego z Bierunia sercanina, teologa, przyjaciela i doradcę Jana Pawła II. Dzwon sanktuarium otrzymuje dzięki staraniom Stowarzyszenia Miłośników 600-letniego Bierunia oraz głównym darczyńcom - małżeństwu z Bierunia.

Na drugiej stronie program uroczystości.

Święty Walenty zaprasza   Nowy dzwon dla sanktuarium Joanna Juroszek /Foto Gość

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL