Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zakon maltański modli się o beatyfikację swojego wielkiego mistrza

W niedzielę 11 lutego o 18.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla odbędzie się Msza św. w intencji beatyfikacji sługi Bożego Fra Andrew Bertiego.

W latach 1988-2008 sprawował on funkcję Wielkiego Mistrza zakonu maltańskiego.

Andrew Bertie do zakonu przyjęty został gdy miał zaledwie 27 lat. Całe swoje życie poświęcił  modlitwie i dziełom charytatywnym.

Fra Andre Bertie nadzorował wielkie zmiany w Zakonie Maltańskim, takie jak rozszerzenie działalności humanitarnej i reforma kodeksu. Jego dziedzictwo obejmuje również nacisk na duchowe życie członków zakonu.

W trakcie pełnienia urzędu od 1988 do 2008 roku życie wielkiego mistrza Andrew Bertie'go było zawsze inspirowane zasadami wiary i nauki Kościoła. Jego widoczne cnoty oraz  zaangażowanie w realizację misji zakonu maltańskiego - obrony wiary i pomocy ubogim - przyczyniły się do tego, że w lutym 2013 r., zaledwie pięć lat po jego śmierci (minimalny czas przewidziany prawem kanonicznym) został przedstawiony wniosek o rozpoczęcie jego procesu beatyfikacyjnego. Otwarcie sesji diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego odbyło się 20 lutego 2013 r. w bazylice św. Jana na Lateranie.Zakon maltański działa również w archidiecezji katowickiej.

Maltański Ośrodek Pomocy w Katowicach znaleźć można przy ul. Gliwickiej 2/2. Zajmuje się on organizacją wyjazdów integracyjnych z osobami niepełnosprawnymi, pielgrzymek do Lourdes, zagranicznych obozów młodzieżowych „Mała Malta”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL