Nowy numer 3/2019 Archiwum

W piątek Dzień Życia Konsekrowanego

W naszej modlitwie szczególnie pamiętajmy wtedy o siostrach i braciach zakonnych oraz o pozostałych konsekrowanych.

Tego dnia, w piątek 2 lutego, Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Decyzją Jana Pawła II ten dzień obchodzony jest także jako święto osób życia konsekrowanego.

W piątek na wspólnej modlitwie i świętowaniu wszystkie siostry, bracia, ojcowie zakonni oraz pozostali konsekrowani naszej archidiecezji spotkają się w katowickiej katedrze Chrystusa Króla.

Uroczystą Mszę św. w ich intencji o 12.00 odprawi bp Adam Wodarczyk. Po Eucharystii uczestnicy będą wspólnie świętować przy stole w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach.

"Dzięki osobom konsekrowanym Miłość Boża staje się obecna pośród nas w całym swym bogactwie. Jest to miłość zatroskana, miłość cierpliwie czekająca, miłość poszukująca i miłość odnajdująca człowieka" - napisał w liście na tegoroczny Dzień Życia Konsekrowanego przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP bp Jacek Kiciński.

Zachęcamy wszystkich do modlitwy za osoby życia konsekrowanego, z którymi na co dzień spotykamy się w naszych parafiach, pracy czy wspólnotach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy