Rzecznik KEP w imieniu abp. Skworca: medialne informacje dot. odwołania ks. Gancarczyka - nieprawdziwe

Informacja, jakoby za odwołaniem ks. Marka Gancarczyka z funkcji redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego" "miała również opowiadać się Nuncjatura Apostolska, jest nieprawdziwa - poinformował w środę w imieniu metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu podczas środowej prezentacji papieskiego orędzia na 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu w siedzibie Episkopatu odczytał tekst sprostowania w sprawie odwołania ks. Marka Gancarczyka z funkcji redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego".

"Z upoważnienia księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego, podaję do wiadomości, że nieprawdziwa jest informacja opublikowana w Gazecie Wyborczej Katowice w artykule pt. "Arcybiskup dymisjonuje szefa "Gościa Niedzielnego". Poszło o papieża Franciszka?" z dnia 23 stycznia 2018 r. (katowice.wyborcza.pl godz. 21:38) i powielana przez inne media, jakoby: "Za zmianami w tygodniku miała również opowiadać się Nuncjatura Apostolska, bo pismo pozwalało sobie na krytykę papieża Franciszka". Jest to fake news" - odczytał ks. Rytel-Andrianik, prosząc o sprostowanie tej informacji.

Decyzją abp. Wiktora Skworca nowym redaktorem naczelnym "Gościa Niedzielnego" został ks. 46-letni ks. dr. Adam Pawlaszczyk, dotychczasowy wikariusz sądowy archidiecezji katowickiej.

« 1 »