Nowy numer 39/2023 Archiwum

Śląsk świętuje 100-lecie Niepodległej

IPN Katowice przedstawił w poniedziałek swoje propozycje związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oddział IPN w Katowicach przygotował z tej okazji kalendarz na rok 2018 „Z myślą o Niepodległej”, w którym przedstawiono postacie dwunastu działaczy, dążących do włączenia Górnego Śląska w granice Rzeczypospolitej.

Ponadto wydano kilka różnego rodzaju publikacji okolicznościowych, które są związane z działaniami niepodległościowymi na terenie Śląska. Liczne wystawy, warsztaty i konkursy uzupełniają listę inicjatyw związanych z rocznicą.

W planach są także warsztaty dla nauczycieli, konkursy skierowane do młodzieży oraz wykłady i prelekcje skierowane do wszystkich chętnych.

Szczegółowe plany dotyczące obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zostały przedstawione podczas konferencji prasowej w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia w Katowicach. 

W konferencji wzięli udział: prof. Włodzimierz Suleja, dyrektor Biura Badań Historycznych IPN, dr Andrzej Sznajder, dyrektor Oddziału IPN w Katowicach oraz Ryszard Mazgol, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach.

Poniżej filmik promujący ogólnopolską akcję Instytutu Pamięci Narodowej #mojaniepodległa

IPNtv: #mojaniepodległa
IPNtvPL

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast