Nowy numer 42/2018 Archiwum

Abp Skworc wręczył dekrety księżom dziekanom

Boguszowice, Gorzyce, Jastrzębie Górne, Katowice-Śródmieście, Kochłowice, Mikołów, Ruda Śląska oraz Rybnik to dekanaty, w których od stycznia urzędują nowi dziekani.

W poniedziałek rano część z nich odebrała dekrety od abp. Wiktora Skworca. Wśród nich są także księża, którzy zostali wybrani na drugą, a nawet na trzecią kadencję.

 - Jednym z naszych zadań jest troska o młodzież. Bardzo nam zależy na tym, aby wśród młodych ożywiać ducha Ruchu Światło-Życie - mówił ks. Jerzy Paliński ze Świerklan, jeden z księży dziekanów.

Podczas spotkania poruszono także kwestię obowiązków jakie pełni dziekan. Wraz z abp. Wiktorem Skworcem dziekani omówili także kwestie duszpasterskie oraz personalne w dekanatach. Księża mieli także okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z dotychczasowej pracy.

Archidiecezja katowicka ma 37 dekanatów. Od 1 styczna 2018 r. pięciu księży rozpoczęło pełnić funkcję dziekana po raz pierwszy. Dwóch kolejnych rozpoczęło drugą kadencję. Natomiast jeden z księży rozpoczął trzecią kadencję.

Dziekani obejmujący funkcję po raz pierwszy:

ks. Jerzy Paliński, dekanat Boguszowice

ks. Edward Nalepa, dekanat Jastrzębie Górne

ks. Andrzej Nowicki, dekanat Katowice-Śródmieście

ks. Ryszard Kokoszka, dekanat Kochłowice

ks. Grzegorz Olszowski, dekanat Rybnik

Dziekani wybrani na drugą kadencję:

ks. Witold Tatarczyk, dekanat Gorzyce

ks. Mirosław Godziek, dekanat Mikołów

Dziekan wybrany na trzecią kadencję:

ks. Adam Brzyszkowski, dekanat Ruda Śląska

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy