Księża i klerycy na stoku

W sobotę 20 stycznia odbędą się XXI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim o Puchar św. Jana Pawła II.

Księża i klerycy na stoku   19. Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie Alpejskim, Wisła-Łabajów, 6.02.2016 r. Alina Świeży-Sobel /Foto Gość W tym roku mottem wydarzenia są słowa papieża Polaka, które skierował do uczestników Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w 1982: "Kościół postrzega sport jako potężny element moralnego i społecznego wychowania". Te zawody mają taki charakter - podkreśla ks. Damian Copek, organizator wydarzenia:

Dla przykładu można zatem wystąpić w parze:  ojciec - syn, ojciec - córka, babcia - wnuczka, czy rodzeństwo.  Jak dodaje ks. Copek - jak to na zawodach, nie brakuje kibiców i wydarzeń towarzyszących. Będzie coś dla ducha, ale i dla ciała, czyli smaczny posiłek. A sama trasa?

Nie brakuje także amatorów, którzy traktują zawody nie w kategorii rywalizacji, a zabawy. Najstarszy zawodnik to blisko 80-letni ks. Władysław Nowobilski. Biuro zawodów będzie czynne w sobotę 20 stycznia do godz. 11.00 przy dolnej stacji góry Stożek. Zawody odbędą się pod patronatem abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego.

Księża i klerycy na stoku   Luty 2015 - XVIII Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim, na pierwszym planie ks. Damian COPEK, w tle ks. Szymon KOS Stanislaw Dacy /Foto Gość Księża i klerycy na stoku   19. Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie Alpejskim, Wisła-Łabajów, 6.02.2016 r. Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

« 1 »