Nowy numer 45/2018 Archiwum

Piekary Śl.: Zostań aktorem misterium Męki Pańskiej

Ruszają przygotowania do misterium, które już po raz czwarty, po blisko 100-letniej przerwie, na piekarskiej Kalwarii zostanie odegrane w Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek.

Piekarskie misterium męki Pańskiej, w którym udział weźmie ponad stu aktorów, nie jest inicjatywą lokalną. Do jego współtworzenia zaproszeni są wszyscy, którzy dzieląc się swoimi talentami, pragną wyrazić miłość do Chrystusa i Jego Matki.

Organizatorzy zapraszają więc na spotkania informacyjne połączone z naborem nowych aktorów, które odbędą się 25 stycznia, 15 lutego oraz 1 marca o 19.00 w salkach za probostwem piekarskiej bazyliki.

Najbardziej poszukiwani są aktorzy uczestniczący w scenach zbiorowych, a także statyści. Nieoceniona będzie również pomoc w ustawianiu dekoracji.

Jednak, jak podkreślają organizatorzy, najcenniejszą ofiarą, jaką można wspomóc misterium, jest modlitwa o dobre owoce tego przedsięwzięcia.

W tym roku, nawiązując do trwającego w Kościele roku duszpasterskiego, hasło przewodnie misterium brzmi „Weźmijcie Ducha Świętego”. Tradycja inscenizowania „żywej męki” Zbawiciela z roku na rok gromadzi coraz więcej wiernych, którzy przybywają do Piekar, by głębiej przeżyć spotkanie z Chrystusem Ukrzyżowanym.

W przygotowanie chwalebnego misterium Męki Pańskiej angażuje się wielu wolontariuszy, którzy z roku na rok starają się upiększyć to dzieło i troszczą się, by z jak największą autentycznością oddać opisy ewangeliczne, mówiące o męce i śmierci Jezusa.

Ich wspólne działania koordynuje Piekarskie Bractwo Kalwaryjskie, które jako stowarzyszenie kościelne zostało powołane w 2017 roku przez abp.Wiktora Skworca, by propagować pobożność pasyjną i dbać o rozwój piekarskiej Kalwarii, a także o zachowanie jej dziedzictwa zarówno materialnego, jak i duchowego.

 
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy