Nowy numer 7/2019 Archiwum

Dożywocie dla Dariusza P. z Jastrzębia

Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał wyrok z I instancji. Dariusz P. został oskarżony o podpalenie domu i tym samym zabójstwo swojej żony oraz 4 dzieci.

O warunkowe zwolnienie Dariusz P. będzie mógł się ubiegać najwcześniej po 35 latach. Według sądu, oskarżony zabił, bo chciał uzyskać pieniądze z ubezpieczenia i uwolnić się od rodziny.

Do pożaru domu jednorodzinnego w Jastrzębiu-Zdroju doszło w maju 2013 r. Dariusz P. został zatrzymany i aresztowany w marcu 2014 r. Gliwicka prokuratura zarzuciła mu zabójstwo pięciu osób, a także usiłowanie zabójstwa szóstej - najstarszego syna Wojciecha, który ocalał z pożaru.

Oskarżony nie przyznaje się do winy.

Jego obrońca zapowiada, że nie wyklucza kasacji wyroku do Sądu Najwyższego. Z wyroku zadowolona jest prokuratura, która podkreśla, że P. dopuścił się niewyobrażalnej zbrodni.

Więcej w: Skazany prawomocnie na dożywocie za zabicie pięciorga bliskich

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL