Nowy numer 42/2018 Archiwum

Konkurs "Niezła szopka" rozstrzygnięty

Najbardziej zacięty bój stoczyły dwie parafie - Orzepowice i Czerwionka. Do końca szły niemal łeb w łeb. Która z nich zajęła najwyższe miejsce na podium?

Pierwsze miejsce... od końca zajęła parafia Chrystusa Króla w Katowicach. Na zgłoszoną do konkursu szopkę zagłosowało 385 osób. Nieco więcej głosów otrzymały stajenki z parafii chorzowskich - NSPJ i św. Jadwigi. Przed nimi uplasowały się parafie z Katowic-Józefowca, Wodzisławia Śląskiego i Orzegowa. Niemal tysiąc głosów internauci oddali na szopkę z parafii w Ligockiej Kuźni. Ale tylko 5 z 12 biorących udział w konkursie szopek zdobyło ponad tysiąc punktów: Pszczyna, Łaziska Górne, Bieruń Stary, Czerwionka i Rybnik. Stajenka bieruńska zajęła jednocześnie najniższe miejsce na podium. Choć jeszcze na krótko po rozpoczęciu konkursu nie odstępowała na krok tym, które uplasowały się na dwóch pierwszych miejscach.

Ostatecznie aż z ponad 8-tysięczną przewagą nad szopką z Bierunia 2. miejsce w naszym konkursie zajęła parafia z Czerwionki. Najwyższe trofeum, i to już po raz drugi, przypadało w udziale parafii z Rybnika-Orzepowic. Jak widać, historia lubi się powtarzać. Jednak, aby się przekonać, czy rybniczanie wygrają znowu za rok, trzeba będzie poczekać.

Dokładne wyniki prezentujemy na kolejnych stronach (od ostatniego do pierwszego miejsca).

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy