Nowy numer 42/2019 Archiwum

Metropolita katowicki świętuje

W sobotę, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego przypada 20. rocznica święceń abp. Wiktora Skworca.

Sakrę przyjął 6 stycznia 1998 roku w bazylice św. Piotra w Rzymie z rąk ojca świętego Jana Pawła. Razem z nim święcenia otrzymało dziewięciu biskupów nominatów z różnych części świata.

„Niech Pan, hojny dawca łask i charyzmatów, błogosławi metropolicie katowickiemu, który od 20 lat spełnia pasterską posługę w Duchu Świętym, a także całej archidiecezji, ludziom i wspólnotom, jednoczącym się w wyznawaniu wiary i budowaniu Królestwa Bożego na naszej Ziemi” – napisali w zaproszeniu katowiccy biskupi pomocniczy.

Uroczysta Msza Święta odbędzie się 6 stycznia 2018 roku o godz. 12 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Liturgii będzie przewodniczył abp Wiktor Skworc. Homilię wygłosi bp Andrzej Jeż z Tarnowa.

Już gratulujemy i zapraszamy do włączenia się do wspólnego dziękczynienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL